Haber

Oğlunu, gelinini ve 3 torununu kaybeden depremzede: Böylesini daha önce hiç görmemiştim

KAHRAMANMARAŞ’ın Elbistan ilçesinde meydana gelen depremde oğlu, gelini ve 3 torununu kaybeden Zülküf Dede (67), “Oğlum, kardeşinin evinin yıkıldığını gördü. Allah size acı vermesin” dedi. bunun gibi.”

Elbistan’da yaşayan iki çocuk babası Zülküf Dede, 6 Şubat’ta en küçük oğlunun evinde depreme yakalandı. Ağır hasarlı evi oğlu, gelini ve torunlarıyla birlikte tahliye eden Zülküf Dede, başka bir binada yaşayan büyük oğlu, gelini ve 3 torununu aynı depremde kaybetti. Şu anda çadırkentte yaşayan Zülküf Dede yaşadıklarını anlatarak, “Saat 04.15 sıralarında deprem başladı. Oğlum kardeşinin evine geldiğinde evin yıkılmış olduğunu gördü. Ondan sonrası benim için sondu. Kar fırtınası, kar ve fırtına olduğu için ne olduğunu anlayamadık.”

‘ÇOK KONUT YASA DIŞI’

Hayatında böyle bir şok yaşamadığını dile getiren Dede, “Şu anda çadır kentte kalıyoruz. Hayat her geçen gün normale dönüyor. Allah devletimize ve milletimize zarar vermesin. deprem.Küçük gelinim ve çocuklarıyla kalıyoruz.Elbistan’da evlerin durumu çok kötü.Birçok mesken oturulamaz durumda.Yıkılan moloz yüzde ellinin üzerinde, üstelik yıkılamayacak durumda olan binalar da var. Yerleşik veya yan yatmış olanların oranı 30-35. 67 yaşındayım. “Hiçbir deprem görmedim. Allah devletimize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu