Teknoloji

Windows 10’un Son Güncellemesi Bilgisayarları Yavaşlatıyor: İşte Sorunlar ve Çözümleri

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz hafta Windows 10 İçin yeni bir güncelleme yayınladı Ancak şu anda dağıtım aşamasında olan KB5028166 güncellemesi, güzelleştirmeden daha fazla soruna neden oluyor. Hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre Windows 10 KB5028166En son güvenlik geliştirmelerine sahip olmaktansa kod güncellemesini yüklememek daha iyidir.

Güncellemeyi yükledikten sonra Windows 10 için Reddit sayfası sorun yaşamaya başlamak kullanıcı yorumlarıyla dolu. Ayrıca, tanınmış bir ağ tabanlı depolama hizmeti sağlayıcısı olan Synology ve bu tür şirketlerden hizmet alan kullanıcılar da sorun yaşıyor. Talihsiz olan şey, Microsoft’un konuyla hiçbir ilgisi olmamasıdır. adım atmamak . Ancak Microsoft, mühendislerinin kısa süre içinde harekete geçeceğini düşünüyor. Yeni bir güncelleme ile KB5028166’nın neden olduğu sorunlar çözülecek. Umut ediyoruz…

Sistem yavaşlar, ağ ilişkileri kullanılamaz hale gelir…

Kullanıcı geri bildirimlerine göre Windows 10 KB5028166 güncellemesini yükledikten sonra sistemde genel bir hata oluştu. yavaşlamak . Üstelik bu sistem yavaşlaması kullanımı da etkiliyor. Bu sadece sistem yavaşlaması da değil. Güncellemeyi yükledikten sonra birçok kullanıcı internete bağlanılıyor Sorun yaşadıklarından ve iletişimin sık sık koptuğundan şikayet ederler. Buna paralel olarak güncelleme yüklendikten sonra Bluetooth bağlantılarındaSorunlar da var.

Windows 10 bilgisayarınızda yukarıda belirttiğimiz sorunları yaşamak istemiyorsanız bilgisayardan güncelleme yapabilirsiniz. duraklatabilirsin . Bunun için sırasıyla Ayarlar, Windows Update ve Pause güncellemelerini kullanabilirsiniz. Güncellemeyi zaten yüklediyseniz ve sorun yaşıyorsanız, yine Windows Update ayarları altında. güncelleme geçmişi bölümündenKB5028166 güncellemesini bulabilir ve sistemden kaldırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu